حوزه راه

اداره کل راه و ترابری استان تهران به عنوان یکی از ادارات زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی، در خصوص مطالعه، احداث، نگهداری، ایمن سازی و توسعه راه های ارتباطی استان، در راستای تحقق سیاستها و اهداف کلان دولت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید.

 

در بیان وظایف اساسی اداره کل آمده است :

-   نگهداری راه های ارتباطی حوزه استحفاظی استان که براساس موافقت نامه ها به وزارت راه و ترابری تحویل و در محدوده استان قرار گرفته است.

-   احداث و توسعه راه های فرعی و روستایی طبق استانداردهای وزارت راه بر اساس موافقت نامه های مبادله شده در استان.

-   بهسازی و انجام روکش های آسفالتی و تجدید ساختمان و تعویض بعضی از راه های اصلی و فرعی با هماهنگی و تایید واحدهای ستادی وزارت راه و ترابری.

-   بهره برداری و نگهداری ماشین آلات راهسازی و راهداری متعلق به وزارت راه و ترابری.

-   مطالعه و تهیه طرح و اجرای راه های فرعی و روستایی استان به صورت پیمانی.

-   انجام امور مربوط به ایمن سازی جاده های تحت سرپرستی به منظور برقراری مطمئن وسائط نقلیه به صورت مداوم.

-   همکاری با پلیس راه در اجرای وظایف محوله.

-   حفظ حریم قانونی راه ها و خلع ید متجاوزین با همکاری پلیس راه و مقامات قضایی براساس مقررات مربوطه.

-   صدور پروانه عبور برای وسائط نقلیه غیرتفکیک طبق موازین قانونی.

-   بررسی مسائل و روشهای موجود حمل و نقل در استان و همکاری به منظور بهبود و رفع مشکلات و هماهنگی با سایر موسسات ذیربط مانند راه آهن، بنادر و دریانوردی، گمرکات، غیره در این زمینه.

-   پیش بینی و تهیه و تنظیم بودجه هرسال و برنامه ریزی فعالیت های یکساله و چندساله در زمینه وظایف مربوط با همکاری واحدهای ستادی مربوطه و در چهارچوب سیاست ها و خط مشی وزارتخانه و انجام هماهنگی های لازم باسایر برنامه های اقتصادی و سیاسی استان در این زمینه.

-   شرکت در کمیسیون های تحویل موقت و قطعی راه های ساخته شده مربوط به طرح های ملی

-   اجرای مقررات و قوانین مالی جاری و تهیه و تنظیم دفاتر مالی جهت بودجه های جاری و عمرانی سالیانه و ارتباط و هماهنگی با اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان به منظور واریز اسناد و تسویه حساب های مالی.

-   ساختمان پلها و ابنیه فنی حفاظتی لازم در راههای ارتباطی وبازدید و تعمیر و نگهداری کلیه ابنیه فنی موجود در راهها به طور مستمر.

-   بهره برداری از سیستم های مخابراتی بیسیم و نگهداری وسائل و ادوات مربوطه.

-  انجام کلیه امور مربوط به نقشه راه های استان و تاسیسات خدماتی و جانبی آنها و انجام هماهنگی های لازم در این زمینه با سایر استان ها.

-  انجام آزمایشات لازم برای ساختمان راههای روستایی و عملیات مربوط به نگهداری راه ها.


شعارسال96

کاربر گرامی ، در صورتی که از مرورگر Internet Explorer برای مشاهده سایت  استفاده می نمایید، به منظور مشاهده صحیح سایت و بهره گیری از امکانات آن،  لطفا مرورگر خود را به آخرین نسخه Internet Explorer بروز رسانی نمایید.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل راه و شهرسازی استان تهران می باشد.