خبرها

برخورد قاطع یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با متصرفان اراضی ملی

برخورد قاطع یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با متصرفان اراضی ملی
طرح صیانت از زمینهای دولتی و ملی در بازده زمانی نوروز از سوی یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با موفیقت به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران سرهنگ رستگاری فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: براساس دستورالعمل ویژه ایام نوروز که توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن صادر گردید, یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با تمامی امکانات و نیروهای اجرایی خود توانست طرح مذکور را با موفقیت به اتمام برساند.

وی با تشریح عملکرد نوروزی این یگان ادامه داد: یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران مأموریت داشت تا با بهره گیری از تمامی امکانات و منابع انسانی موجود در اختیار و برنامه ریزی دقیق با پیش بینی و برآورد مناسب در ایام تعطیل نوروز 1396 در حوزه مسئولیت خویش در سطح اراضی و اماکن تحت پوشش و تحویلی یگان های حفاظت مناطق مرکزی ، شرق و غرب استان تهران، اقدامات پیشگیرانه حفاظتی را معمول نماید. حفاظت و رفع تصرف از کلیه اراضی و املاک، تجهیزات، اموال منقول و غیرمنقول و تأمین و استقرار نظم و امنیت در اماکن و اقدامات پیشگیرانه حفاظتی در این راستا و جلوگیری از هرگونه اقدام غیرقانونی در اجرای قوانین و مقررات ، اساسنامه سازمان و آئین نامه های مربوط و انجام بخشی از وظایف ناجا در حوزه استحفاظی استان تهران از جمله وظایف این یگان در ایام عید بود.

سرهنگ رستگاری با تاکید بر اینکه در این طرح کلیه فرماندهان یگانهای حفاظت مناطق سه گانه شرق، غرب و شمیرانات، تهران و ری موظف شده بودند با ایجاد قرارگاه عملیاتی نوروز 96 و نصب چادر و بنر آدرس محل استقرار یگان حفاظت از اراضی و مبارزه با تعرض ، تصرف و ساخت و سازهای غیر مجاز اقدام و حضور فیزیکی و فعال در آن قرارگاه را داشته باشند افزود:تمامی قرارگاهها در این ایام نسبت به ارائه مستندات عملکرد روزانه خود اقدام و به قرارگاه نوروزی مستقر در یگان حفاظت اداره کل مسکن و شهرسازی استان تهران ارسال کردند که همین موضوع سبب شد تا فرماندهان و مسئولین مربوطه به صورت لحظه ای از اتفاقهای رخ داده باخبر باشند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران بیان کرد:در اجرای این طرح جلسات توجیهی با حضور عوامل یگان حفاظت ,عوامل انتظامی و نگهبانان برگزار گردید که تمامی موارد قانونی و چگونگی وظایف افراد شرح و آموزش داده شد,همچنین با عوامل محترم قضایی و انتظامی به منظور هماهنگی بیشتر جلساتی تشکیل گردید .

وی ادامه داد: در همین راستا دستورالعمل حفاظت و مراقبت اراضی و امـاکن تحـت پوشـش با نام عمـلیاتی "حفاظت پایدار در نوروز 96" نام‌گذاری و ابلاغ گردید که ماموریت فرماندهان و ناظران به دو شیفت زمانی 8 و 9 روزه تقسیم گردید . این طرح از 27 اسفند آغاز و تا پایان ایام نوروز ادامه داشت و به عنوان یک طرح پایدار به صورتی متفاوت تا پایان سال 96 ادامه خواهد داشت.

سرهنگ رستگاری افزود: همچنین عناصر سه گانه حفاظت (انتظامی، سازمانی و مؤسسات) به سه بازه زمانی 6 روزه که از 27/12/1395 آغاز و تا پایان 14/01/1396 ادامه داشت تقسیم بندی شدند و در هر شرایطی دو سوم آنان مشغول به خدمت و یک سوم در مرخصی بودند مدت زمان خدمت روزانه عوامل نگهبان حفاظت اراضی در هر شیفت کاری، 8 ساعت بود که بر اساس تدبیر فرمانده یگان شهرستان (زمان و کیفیت وقوع جرائم) به صورت یکسره یا انقطاعی صبح و عصر اعمال شد.

وی تعداد کل نیروهای بکارگیری شده در شیفت ها107نفر عنوان کرد گفت:تعداد خودروهای بکارگیری شده 18دستگاه بود. تعداد گشت موتوری 59 دستگاه بود.

سرهنگ رستگاری خاطرنشان کرد:خوشبختانه با اجرای وظایف دقیق عوامل یگان حفاظت در ایام عید شاهد برخورد قاطع با قانون شکنان و متصرفان بودیم. به شکلی که در کمترین زمان ممکن با دستور مقام محترم قضایی و همکاری عوامل انتظامی با ناقضان قانون و متصرفان سودجو برخورد گردید.

وی مهمترین اقدامات پیشگیرانه در راستای جلوگیری ازتصرفات در اراضی ملی حوزه استحفاظی استان تهران را اینگونه بیان نمود: در ایام تعطیل هوشیاری و حساسیت خاصی که عوامل یگان حفاظت در جلوگیری از تصرفات غیر قانونی حوزه استحفاظی استان تهران برشمردو افزود: کلیه تصرفات رفع تصرف گردید که از آن جمله می توان به رفع تصرف در منطقه سعادت آباد تهران] مسگر آباد, سادات محله دماوند, روح افزاء دماوند  , رفع تصرف منطقه مهرآبادو جلوگیری از تصرف در شهرستانهای ملارد , پیشوا و نصیر آباد رباط کریم به صورت ویژه اشاره کرد.

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۳۴

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
نظر خود را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500


شعارسال96

کاربر گرامی ، در صورتی که از مرورگر Internet Explorer برای مشاهده سایت  استفاده می نمایید، به منظور مشاهده صحیح سایت و بهره گیری از امکانات آن،  لطفا مرورگر خود را به آخرین نسخه Internet Explorer بروز رسانی نمایید.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل راه و شهرسازی استان تهران می باشد.