مرکز آمار و اطلاعات راه اندازی شد

مسئول آمار و اطلاعات اداره کل راه و شهرسازی استان تهران از  راه اندازی "مرکز  آمار و اطلاعات" این اداره کل، در راستای برنامه ریزی های قوی تر و منسجم تر خبر داد:

علی قوامی مسئول مرکز آمار و اطلاعات اداره کل در این باره گفت: در عصر دانایی (ارتباطات و اطلاعات) که هم‌اکنون در آن قرار داریم؛ ارتباطات، آمار و اطلاعات، یعنی برنامه‌ریزی و داده‌ها و تحلیل‌های آماری بنیادی‌ترین اصل برای برنامه‌ریزی است و برنامه‌ریزی، اساسی‌ترین شاخص برای مدیریت قلمداد می‌گردد. سه حلقه آمار و اطلاعات، برنامه‌ریزی و مدیریت، از حلقه های توسعه سازمانی به شمار می‌روند که این امر مستلزم داشتن اطلاعات و داده‌هایی دقیق و به روز بوده و یکی از نکاتی که در برنامه‌ریزی هر سازمانی می‌توان به به عنوان مهمترین اصل اشاره نمود این است که: توسعه بدون برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی بدون داشتن آمار و اطلاعات قابل تحقق نیست".

وی در ادامه افزود: گام مهم در فرآیند برنامه‌ریزی؛ تهیه اطلاعات از تمامی امکانات، خدمات و عملکرد (بالقوه و بالفعل) تمامی بخش‌های سازمان‌های نوین است. بدون وجود اطلاعات صحیح و جامع و در پی آن، انجام تحلیلی متقن و علمی از این اطلاعات؛ حرکت در مسیر برنامه‌ریزی دقیق و آینده‌پژوهانه، امری محال و غیرممکن است و مانند حرکتی است که یک نابینا در جاده‌ای پُر فراز و نشیب و دست‌انداز دارد و همان‌طور که این شخص هیچگاه به مقصد نمی‌رسد، چنین برنامه‌ریزیهایی نیز نه تنها مفید نخواهد بود بلکه ضرر و زیان فراوانی را هم در برخواهد داشت.

مسول مرکز آمار و اطلاعات اداره کل راه و شهرسازی استان تهران تصریح کرد : در راستای تحقق این امر و در پی مصوبه مورخ 1395/٠١/22 کمیته ارزیابی و بهسازی نیروی انسانی این اداره کل ؛ در تاریخ 1395/٠١/30 و با هدف شناسایی و تهیه شاخص‌های عملکردی و ارزیابی و مقایسه عملکرد بخش‌های مختلف اداره کل با متمرکز و تخصصی نمودن اطلاعات، گزارشات و تحلیل‌های آماری؛ مرکز آمار و اطلاعات با صدور ابلاغی از سوی آقای مهدی قلی زاده مدیریت محترم توسعه منابع برای اینجانب بعنوان مسئول این مرکز، راه اندازی و آغاز به کار نمود.

وی در ادامه اعلام کرد: مرکز آمار و اطلاعات در صدد استخراج , مستندسازی و تمرکز تمامی فعالیت‌های انجام شده و در دست اقدام در حوزه‌های مختلف ادارات شهرستانی و مدیریت‌ها و ادارات حوزه ستادی این اداره کل و به روز نمودن بانک‌های اطلاعاتی تدوین شده در مدیریت‌های مختلف اداره کل (قبل و بعد از تشکیل این مرکز) می باشد، که این امر در دست اقدام است.

علی قوامی در پایان گفت : طی این مدت با هماهنگی‌ها و مذاکرات صورت گرفته با مدیران پشتیبانی، املاک و حقوقی، اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین کارشناسان مجرب و صاحب‌نظر در بخش‌های مختلف و اعلام آمادگی جهت همکاری و همراهی تمامی این عزیزان؛ مقرر گردید تا گام‌هایی بزرگ درخصوص ایجاد و راه‌اندازی بانک‌های اطلاعاتی برای بخشهای مختلف نیازمند برداشته شود.

از همه مدیران و روسای محترم حوزه‌های ستادی و ادارات شهرستانی و همکاران و کارشناسان متخصص و صاحب نظر در بخش‌های مختلف صمیمانه تقاضای همکاری، همدلی، همفکری و همراهی دارد تا این مرکز را در دستیابی به این هدف بزرگ یاری نمایند و از هر نوع نظر، پیشنهاد و انتقاد به گرمی و با آغوش باز استقبال می نماید.

راههای ارتباطی:

تلفن تماس:    77909091-021   داخلی: 338                                                رایانامه:      StatCenter@Trudo.ir

دولت ملت همدلی و همزبانی

کاربر گرامی ، در صورتی که از مرورگر Internet Explorer برای مشاهده سایت  استفاده می نمایید، به منظور مشاهده صحیح سایت و بهره گیری از امکانات آن،  لطفا مرورگر خود را به آخرین نسخه Internet Explorer بروز رسانی نمایید.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل راه و شهرسازی استان تهران می باشد.